Podporujeme souborový systém exFAT

Souborový systém exFAT je speciálně navržen pro velkokapacitní externí disky a flash paměti – zvládá efektivně větší média než FAT32 (kapacita je lépe využita a práce je rychlejší), je jednodušší než NTFS (implementace pro fotoaparáty, přehrávače apod. je snadná), je podporován ve Windows XP s hotfix, 2003, 2008, Vista, Windows 7 i Linux a jeho nezanedbatelnou výhodou jsou zápisové transakce pro ochranu dat před náhlým odpojením zařízení.

„Žádná technologie samozřejmě není zcela odolná proti nešťastným náhodám, psím a králičím zubům, pádům, letům a vynalézavosti lidí,“ říká ředitel společnosti TDP-Ontrack Ing. Václav Šamša. „Uživatel bude muset vždy dodržovat určitá doporučená pravidla, jako například formátovat médium v počítači a ne třeba v kameře, ale brzy zjistí, že zařízení s exFAT jsou daleko spolehlivější. TDP-Ontrack je navíc pojistkou toho, že cenná data ani v případě nějaké neočekávané události v naprosté většině případů neztratí.“

Odborníci společnosti TDP-Ontrack se věnují záchraně dat z celé škály používaných médií již od roku 1994 a dlouholeté bohaté zkušenosti využívají nejen při vlastním odstraňování hardwarových či softwarových problémů a záchraně mnohdy životně důležitých informací, ale také při prevenci. Již přes dva roky proto nabízejí domácím i firemním uživatelům počítačů také konzultační služby, v jejichž rámci vyhodnotí hrozící rizika, doporučí optimální řešení a navrhne i další kroky, které případnou ztrátu dat minimalizují. Pražská laboratoř TDP-Ontrack, která provádí až 20 záchran denně a dosahuje úspěšnosti přes 90 %, poskytuje služby klientům z celé České republiky a Slovenska a zpracovává i některé zakázky přijaté dalšími zahraničními pobočkami Ontrack. Kromě dvou ultračistých komor je vybavena deseti poloautomatickými pracovišti, stereoskopickým mikroskopem pro práci s miniaturními hardwarovými komponenty a identifikaci poruch, rychlým logickým analyzátorem a řadou unikátních softwarových utilit. Toto pracoviště je součástí celosvětové sítě laboratoří Ontrack a probíhá zde naprostá většina všech prováděných zásahů s výjimkou vybraných softwarových záchran, které jsou realizovány prostřednictvím vzdáleného přístupu nebo za pomoci příslušného odborníka z jiné světové laboratoře.

Stáhnout ve formátu PDF